Kategorie
Rozwój Osobisty

„Im szybciej narobisz błędów tym szybciej odniesiesz sukces”

Powiedział mi to ostatnio mój Przyjaciel a zarazem współpracownik biznesowy.

Na początku nie rozumiałem o co chodzi, ale przecież to jasne. Każdy człowiek się uczy, najlepszym nauczycielem jest przecież życie. Więc jak zrobisz jakiś błąd, coś Ci nie wyszło, najgorszą rzeczą wtedy jaką możesz zrobić, to poddać się, bo Ty już słono zapłaciłeś za tą lekcje od życia.

Wielu moich współpracowników, którzy pracowali ze mną w biznesie, zrobili kilka błędów i się zrazili, twierdząc że ten biznes jest do „bani”, albo że oni się do tego nie nadają, nie pamiętając o tym ile razy upadali zanim nauczyli się chodzić. Jakby tak samo podchodzili do nauki chodzenia to nikt z nich by dzisiaj nie potrafił, chodzić, mówić, czy czegokolwiek czego uczyliśmy się w dzieciństwie. Nic nie przychodzi nam samo z natury, i jeśli nawet takich podstawowych czynności – trzymania widelca czy noża, musieliśmy się uczyć, to co dopiero biznesu.

Statystyka mówi że przeciętny amerykański milioner
bankrutuje w życiu 2,5 raza. To nie to że są bogaci czyni ich wielkimi,
ale to że są uparci i wytrwali w dążeniu do celu.


Pamiętaj zatem:

KAŻDA TWOJA PORAŻKA TO WIELKI KROK DO SUKCESU. 

2 odpowiedzi na “„Im szybciej narobisz błędów tym szybciej odniesiesz sukces””

Jakie to proste, prawda? Popełniać błędy, wyciągać z nich wnioski i iść dalej naprzód.
Niestety bardzo wiele osób nie ma w sobie takiej determinacji w działaniu. Ja myślę, że ma to swoje uzasadnienie w naturalnym lenistwie człowieka. Większości się nie chce.
Zgadzam się w 100% z twierdzeniem, iż bogaci są przez to bogaci, ze potrafili dojść do tego bogactwa własnym potem i krwią. To dlatego ludzie, którzy wygrali dużą kasę na loterii – szybko stawali się bankrutami. Bo nie doszli do tego, tylko dostali od losu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.