Rusza fundacja FRO-Mental

Witajcie! Nie pisałem dosyć długo na blogu – leń totalny, ale obiecuję się poprawić. Tłumaczę to trochę tym, że powstały nowe dzieła, którymi chcę się tutaj podzielić, a których jestem bezpośrednim inicjatorem.

Jednym z pięknych pomysłów i dzieł, które powstały, jest Fundacja Rozwoju Osobistego – F.R.O. –  Mental, którą założyłem 3 czerwca 2014 ze współfundatorką Sandrą Witulską oraz Moniką Szymańską, która pomaga w fundacji jako członek zarządu, skarbnik i sekretarz.

Początkowo to był pomysł, w który wierzyłem, ale nie myślałem, że to wszystko pójdzie tak szybko i tak sprawnie. Po wizytach w KRS miałem mieszane uczucia. Tyle tych papierków i ustaw itp., że głowa pęka. Ale na szczęście Sandra ogarnęła rzeczy techniczne i jakoś poszło. Ja zadbałem, żeby nie zabrakło nam spotkań z kierownikiem KRS, a nawet z sędzią, który jak się później okazało rozpatrywał nasze podanie. Poszło na tyle sprawnie, że podanie zostało zaakceptowanie za pierwszym razem, bez żadnych poprawek (co w przekonaniu osób, u których składaliśmy pisma, w biurze podawczym, jest prawie niemożliwe).

Potem kilka telefonów, uruchomiliśmy szersze grono znajomych i tak zaproszono nas na wywiady najpierw do Radia Index, potem do TV Lubuska i na końcu do Radia Plus, gdzie stale apelowaliśmy o to, że nie mamy miejsca, gdzie moglibyśmy się spotykać. Okazało się jednak, że to wcale nie jest takie trudne jak by mogło się wydawać i po kilku kontaktach telefonicznych z Urzędem Miasta skierowano nas do Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej naszego miasta. A tam, ku naszemu zdziwieniu, spotkaliśmy się z ogromną wręcz nieprawdopodobną życzliwością Dyrektora Departamentu, który stwierdził, że nie byłby sobą, gdyby blokował takie inicjatywy jakie my podejmujemy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni p. Dyrektorowi za otwartość i za to, że już kilka dni później znalazł on dla nas niesamowity Lokal, wręcz marzenie dla każdej fundacji. I tak oto niemożliwe w rozumieniu wielu stało się rzeczywistością.

Więcej informacji o naszej fundacji oraz o programach jakie realizujemy można przeczytać na naszej stronie www.fromental.pl

Zapraszamy również wszystkich darczyńców, ponieważ na sam początek potrzebujemy wyposażyć nasz lokal w podstawowe rzeczy do pracy.

ALE WIEMY JUŻ, ŻE NIE MA DLA NAS NIEMOŻLIWEGO – TO TYLKO KWESTIA PODEJŚCIA I ZAANGAŻOWANIA.