Życzę Ci żebyś zrealizował swoje cele !

Witaj.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę ci wszystkiego co najlepsze, tego czego sam sobie życzysz, ale przede wszystkim żeby wszystkie twoje marzenia przerodziły się w cele a wszystkie cele zostały zrealizowane w tym nadchodzącym 2015 roku.

W tym oto miejscu chcę podzielić się z tobą moimi celami, a także dać kilka wskazówek które mogą być pomocne również Tobie a z których to wskazówek sam korzystam.

Jak moim zdaniem najłatwiej zrealizować cele:

Zapisz je w miejscu gdzie najczęściej sięgasz, żebyś zawsze miał możliwość na nie zerknąć.
Opisz punkt „0” to znaczy opisz dokładnie kim według siebie samego jesteś, w jakim miejscu się znajdujesz:

Finanse – Jaki jest twój stan konta/portfela ?
Uczucia – Jaki jest twój stan emocjonalny, czy masz dziewczynę/chłopaka, czy układa się w twoim związku czy nie ?
Duchowość – Jaki jest twój stan duchowy, czy jesteś osobą głęboko wierzącą czy raczej słabo ?
Fizyczność – Jaki jest twój stan fizyczny, czy męczysz się wchodząc na 3 piętro czy raczej wbiegasz na nie bez wysiłku ?
Relacje – Jak wyglądają twoje relacje z otaczającymi Cię ludźmi, z bliskimi, czy Cię lubią, czy chcą z tobą przebywać czy raczej mało tych osób dookoła ?
Wiedza – Jaki jest stan wiedzy którą potrzebujesz do tego czym się zajmujesz ?

Opisz to bardzo dokładnie, będziesz widział jak się rozwijasz, jakie robisz postępy, jeśli będziesz chciał się poddać, a będą takie chwile, to wtedy otworzysz swoje zapiski i zobaczysz że nie warto, bo już ogrom pracy jest za tobą.

Upublicznij swoje cele, to bardzo ważne żebyś miał nad sobą presję, kiedy upublicznisz swoje cele to dasz sygnał do podświadomości że traktujesz je poważnie, wtedy nie możesz już machnąć na nie ręką w momencie kiedy będzie ci się chciało wykonać czegoś co jest konieczne do ich zrealizowania. To będzie kolejna motywacja do tego żeby kroczyć obraną przez Ciebie drogą.

Skonkretyzuj swoje cele. Jeśli już wiesz w jakiej dziedzinie chcesz osiągnąć sukces to napisz dokładnie co to ma być, napisz również dokładnie jak chcesz do tego dojść, jakiej wiedzy będziesz potrzebował, jakich ludzi , mentorów.

Rozpisz cele w czasie, najlepiej podziel każdy cel na mniejsze etapy.

Wyznacz terminy końcowe każdego z twoich celów.

Doceniaj każdy najmniejszy sukces, wtedy dasz sygnał podświadomości że warto się starać.

Wizualizuj cel końcowy, zobacz w myślach siebie jak byś już osiągnął postawiony sobie cel (rób to tyle razy ile będziesz miał chęć i możliwość, to bardzo pomaga)

Jeśli twoje cele staną się twoją pasją to masz sukces w kieszeni.

– Pamiętaj jednak że cele muszą być realne, musisz realnie oszacować czy jest możliwe żebyś wykonał cel który sobie postawisz.

POWODZENIA W WYZNACZANIU SWOICH CELÓW !